ORGANIZOVANÉ VÝLETY
KULTURA, TRADICE, ZÁBAVA, PŘÍRODA

ŘÍM

Vyražíme, směr Řím! Snídani Vám nabídneme v autobuse zdarma. V první části dne odhalíte kulturní a hystorické krásy antického Říma s průvodcem. Oběd je volný a odpoledne se rozhodnete sami, jestli chcete strávit čas dalšími historickými zážitky, nebo třeba nakupováním.

Výjezd: 05:00 z Pineta (úterý)

Cena: 45 Euro dospělí, 10 Euro děti (prvních 5 osob přihlášených z různých rodin zdarma) 

L'AQUILA

Vydejte se do ulic historického hlavního města Abruzza. Toto město ještě dnes nese známky devastace po zemětřesení v roce 2009.

Po obědě pokračujeme do jeskyní Stiffe s prohlídkou vodní elektrárny. Oběd je možno zajistit na objednávku - 20 Euro na osobu.

Výjezd: 08:00 z Pineta

Cena: 35 Euro dospělí, 10 Euro dětiENOBIKE

Nejen sportovní ale i kulturní, přírodní a gastronomická exkurze pro milovníky jízdy na kole. V sedle projedete ulice historické Atri
až k "Agri Resort Isola dei Colanchi" na malou ochutnávku lokálních produktů a pak zpět do Pineta.
Cena zahrnuje: půjčku kola, průvodce a degustaci.
Výjezd: 16:00 hod. Villa Comunale Atri ( každý čtvrtek)
Cena: 25 Euro

BOLOGNANO-LAVINO

Výšlap určen pro zdatnější turisty. Asi hodinová procházka divokou přírodou, brození řeky až k přírodně vytvořené laguně s křišťálově čistou vodou.Odvážní otužilci se můžou i vykoupat. Na zpáteční cesta pak malá zastávka u pramene sulfátové řeky, zvláštní svou blankytně modrou barvou.

Výjezd: 08:00 z Pineta

Cena: 25 E dospělí, 15 E děti

TREMITI

Jedinečný výlet k pokladu Jaderského moře! Souostroví Tremiti se pyšní křišťálově čistým mořem, přírodou i historií. Jednou se zajímavostí je i 4metrová bronzová socha Padre Pia ponořena ve 14ti metrové hloubce, ke které se můžete potopit. V ceně je zahrnuto: Doprava autobusem do přístavu a palubní vstupenka na trajekt tam i zpět. Na ostrově je volný program. Lze si zde zapůjčit člun, objet ostrov na vyhlídkovem člunu, vyrazit k hradbám nebo lebedit na pláži. Obědvat můžete v jedné z typických lokálních restaurací (ryby), nebo si vzít svačinku.

Výjezd: 06:00 z Pineta (čtvrtek)

Cena: 65E dospělí, 25E děti

CAMOSCIARA      (národní park)

Den obklopený divokou přírodou a majestatnýma horama! Navštivte jeden z nejstarších národních parků Itálie. Začátek výletu zahrnuje výšlap (nenáročný, vhodný i pro děti ) k vodopádům "Nimfe". Možnost vyjížďky na koni nebo kole. Dále se přesuneme do Pescasseroli, kde navštívíme muzeum přírody s malým parkem zdejší fauny.

Výjezd: 07:00 z Pineta (streda)

Cena: 40 Euro dospělí, 10 Euro děti (prvních 5 přihlášených z různých rodin zdarma)

ATRI

Půldenní výlet nabitý kulturou, přírodou i kulinářským zážitkem. V první části navštívíme kulturní památky : náměstí Duomo, katedrála Santa Maria Assunta, "cisterna" vodní nádrž z doby starověkého Říma a historický palác Ducale. Pokračujeme do přírodní rezervace ( chráněna WWF) na bohatou ochutnávku tradičních abruzzkých pokrmů a vín. Nakonec ještě kousek historie v antickém přístavu, který se pyšní věží Cerrano a mořským muzeem.

Výjezd: 14:45 z Pineta (pondělí)

Cena: dospělí 15 Euro, děti 7 Euro (druhé a více dětí 5 Euro)


ACQUAPARC

Zajímavá změn místo lenošení u moře. Zábava zaručena pro celou rodinu.
Výjezd: 09:00 z Pineta ( středa)
Cena: 25 Euro dospělí, 5 Euro děti do 1metru výšky.

TRABOCCHI

Zajímavá alternativa na den strávený u moře! Výlet k pobřeží lemovaným unikátnými dřevěnými konstrukcemi připevněnými ke skaliskům. Dříve se užívaly na lov ryb, těd jsou některé chráněnou památkou a jiné přestavěné na rybí restaurace. V ceně zájezdu je zahrnut i oběd na jedné z nich.

Výjezd: 09:00 z Pineta (sobota)

Cena: 55E dospělí , 25E děti
 


CIVITELLA DEL TRONTO

Uvězněné mezi abruzzkými horami, pár kilometrů od moře se nachází středověké městečko Civitella Del Tronto. Toto město díky své strategické poloze nabízí nádherný výhled do krajiny. Po prohlídce hradeb je možno navštívit i muzeum zbraní. Další zajímavostí je i "Ruetta" nejužší ulička Italie. To vše zakončíme degustací lokálních produktů.

Výjezd: 14:45 z Pineta

Cena: 25 Euro dospělí, 7 Euro děti ( druhé a více dětí 5e)


TIRINO

Projeďte se s námi v kánoi po křišťálově čisté řece, nedotčenou krajinou a bujnou vegatací. Řeka Tirino je definována jednou z nejméně kontaminovaných
řek celé Evropy. Během exkurze budete mít možnost poznat přírodní i kulturní památky jako například socha "Guerriero
di Capestrano" přes 2 metry vysoká z 6tého století před Kristem, autor i koho socha zobrazuje jsou neznámí. Diskutuje se o tom, že
představuje mimozemskou bytost.
Výjezd: 08:30 z Pineta

Cena: 55E dospělí, 10E děti do 20kg