ABRUZZO
 Kam se u nás podívat

Abruzzo se nachazí ve střední Itálii. Nabízí všestranné vyžití. Na 130 km dlouhém pobřeží převažují široké písečné pláže pro milovníky lenošení. Ve vnitrozemí se pak setkáte s krásným horským terénem s vrcholy sahajícími do výšky 3000 metrů. Milovníky přírody a adrenalinu potěší během dovolené  také četné národní parky, které jsou domovem vzácných druhů fauny a flóry. Pro Ty, co mají rádi historii a památky, má Abruzzo širokou nabídku možností návštěv středověkých hradů a zámků. 

Abruzzo je kraj vyjímečný svými jedinečnými a rozmanitými možnostmi. Sami se rozhodněte, který z různorodých a atraktivních výletů s kvalifikovaným českým průvodcem si vyberete. Určitě stojí za to ho navštívit !

Isole Tremiti

Malebné souostroví situované shruba 50km od pevniny. Ráj pro milovníky krásné přírody, křišťalově čisté vody, jízdy na člunu i potápění.

Trabocchi

Unikátní historické rybářské stavby obklopené krásnou divokou přírodou a blankytným mořem. Některé byly přestavěny na luxusní rybí restaurace.

Adrenalin

Sjezd divoké řeky na raftu nebo kajaku, nebo dvouhodinový sjezd na kánoi po nejčistější řece Evropy s prohlídkou panenské přírody. Vhodné i pro malé děti, řeka není nebezpečná.

Příroda

Mnoho národních parků nabízí nekonečné množství výšlapů a exkurzí do hor, ke křišťálově čistým řekám, vodopádům, jezerům i jeskyním.

Historie

Kraj Abruzzo je zajímavý i středověkými hrady, honosnými kostely a antickými kolturními památkami.